I am ready for everything for Karabakh - Emin Agalarov
I think and I am sure that our new territories will flourish. Because I know that Mr. President will do everything for this.
Axar.az reports that the statement came from People's Artist Emin Agalarov speaking about our liberated lands in the "Informal" program, a joint project of Baku TV and ASAN Radio.
He said he shares the same impression as any Azerbaijani citizen:
"It simply came to our notice then. We've been waiting for this for 30 years. We watched with great excitement every speech of Mr. President on the newly liberated lands. Justice has found its place. We have already restored our territorial integrity. I congratulate every citizen of our republic on this occasion and wish them happiness.
If I am involved in this work in any way, if necessary, I am ready to carry out construction work in those areas, to give gifts, and in general, everything that is needed".